קיבוץ - עשה זאת בעצמך      משך הקמה: 3 חודשים     פתיחה: 1-6.10.2012

תמונות / וידאו / קישורים

מתוך ביטאון הקיבוץ הראשון:

"המילה קיבוץ הייתה חקוקה באדמה, הנגלת בחזון פרא של שדות שיבולת שועל ושלדי משק חלודים. יחד אִתה מגיעים תלים ומשקעים של עבר ועתיד; סיפורה של חוות הלימוד של רחל ינאית; ההיסטוריה הגדושה של דורות הקיבוצים בארץ, ומעל הכל - המגרש העצום והנטוש של החווה שבשכונת ארמון הנציב בירושלים. השטח, וההיסטוריה הנלווית אליו, כולם מהווים את המצע לפרוייקט החדש של בית ריק - קיבוץ.

הפעולה אינה פעולת שחזור של קיבוץ היסטורי. כמו הפרויקטים הקודמים של בית ריק, הפעולה היא פרזיטית: הקרקע והרעיון של הקיבוץ הם השורשים מהם אנו מבקשים להצמיח מפעל עצמאי, יצרני-תרבותי. אנחנו מבקשים לעבוד ולעבד את החזון הייחודי - האבוד, אולי - של הקיבוץ, באמצעות עבודת-כפיים. אנחנו מבקשים לחזור, בתנאים העכשוויים, על הניסוי להקים כאן אתר המאפשר חיי שיתוף תרבותיים-יצירתיים.

המדבר שמקיף אותנו כיום הוא מדבר מסוג אחר. מתא עצמאי בלב השממה הופכת חוות הלימוד לתא עצמאי בליבה של עיר הבירה ירושלים. הסיפור שלנו הוא סיפור הניסיון - הקבוצתי, השיתופי, התרבותי, היצירתי - להעז, לחפש ולגעת בנושאים מרכזיים ושנויים במחלוקת; לשאול שאלות על האדמה עליה אנו בונים ועל המקום שבו אנו חיים; ולהציע כמה תשובות ארעיות וראשוניות משל עצמנו - של כל מי שמתגייס ותורם למפעל".


תמונות

וידאו


בית ריק - קיבוץ - טיזרים


חדשות מבט - כתבה



פצ'ה קוצ'ה ירושלים #1
הרצאה ומצגת - אלעד ירון


שיבה - פאנל
מכנס פרפורמנס הבינלאומי 02 - בית ספר לתיאטרון חזותי


Bots
תיעוד מיצב של זהר קאווה-הרדה